Odwiedza nas 423 gości oraz 0 użytkowników.

„Astronomia to nie tylko pasja,
to sposób patrzenia na świat
przez cząstkę światła płynącą z Wszechświata"


20 marca 2014 w czwartkowy wieczór, kiedy zapadł zmierzch do naszej szkoły powrócili jej najmłodsi uczniowie, czyli nasze sześciolatki z klasy 1a w towarzystwie swoich rodziców, by uczestniczyć z „Kosmicznym wieczorze". Spotkanie to zorganizowane przez rodziców i wychowawczynie dostarczyło maluchom ogrom przeżyć. Na wstępie dzięki pięknym pokazom multimedialnym nasze maluchy odbyły swoją wirtualną podróż w odległe kosmiczne przestworza, zaczynając od układu słonecznego a kończąc na odległych galaktykach. Kapitanem statku kosmicznego a zarazem głównym prowadzącym kosmicznego wieczoru był zapalony pasjonat gwieździstego nieba a zarazem jeden z twórców projektu „astrohunters" pan Dawid Barteczko.
Pan Dawid wraz ze swoim przyjacielem Michałem Witek są miłośnikami astronomii i prowadzą swoje obserwacje. Chętnie dzielą się swoimi materiałami i w bardzo ciekawy sposób potrafią mówić o swojej pasji.
Gdy na dworze zapadła już całkowita ciemność nasze pierwszaki mogły same podziwiać piękno naszego nieba poprzez sprzęt, którzy przywiózł ze sobą prowadzący oraz jeden z naszych tatusiów. Dzieci miały okazje zobaczyć Jowisza oraz mgławicę gwiazd. Po trzygodzinnym spotkaniu z kosmosem wszyscy rozeszli się do swoich domów. Wieczór ten dostarczył wszystkim wielu emocji i wrażeń i na długo pozostanie w pamięci nie tylko uczniów klasy 1A ale również ich rodziców. Chętnych zapraszamy na stronę http://www.astrohunters.pl/

 

 

M.Baczewska

Rekrutacja 2020-2021

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Podręczniki 2020-2021

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła